Actualitate
Polițiștii Băcăuani au oferit flori conducătoarelor auto
![](https://plustvbacau.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG_8924-scaled.jpg)
Comunicat de presă
Astăzi, cu ocazia zilei de 8 Martie, polițiștii rutieri, au fost prezenți în mijlocul comunității, unde au oferit flori și mărțișoare, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic.
Acțiunea polițiștilor s-a desfășurat atât în municipiul Bacău, cât și pe DN 2- E 85, doamnele și domnișoarele participante la traficul rutier, fiind ”sancționate” cu flori și mărțișoare.
Astfel, polițiștii au încercat să le însenineze ziua cu ofloare, un zâmbet și voie bună.
![](https://plustvbacau.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG_8865-1024x683.jpg)
![](https://plustvbacau.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG-20230308-WA0130-2-1024x1007.jpg)
![](https://plustvbacau.ro/wp-content/uploads/2023/03/IMG-20230308-WA0132-1-1024x913.jpg)
Continue Reading